Ayvalık Kiralık Villa

Ayvalık kiralık villa balıkesir ilinin şirin kıyı ilçesi Ayvalık cennetten bir köşedir. Büyüleyici doğal güzellikleri, plajları, denizi, tarihi ve kültürel mirasları ile her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır. Ayvalık’a tatile gelen misafirler otel, motel, pansiyon ve Ayvalık kiralık villada konaklamaktadır.

Ege bölgesi’nin kuzeybatısında yer almaktadır. Balıkesir ilinin batısında bulunan Ayvalık’ın güneyinde Dikili, güneydoğusunda Bergama, kuzeyinde Edremit Körfezi, Kuzeydoğusunda Burhaniye yer almaktadır. Ayvalık Midilli Adasına da yakındır.

İlkçağda Misya, Hitit, Frig, Lidya uygarlıklarına ev sahipliği yapmıştır. Ortaçağ’da Roma ve Yunan egemenliğine girmiştir. 15. Yüzyılda ise Türk egemenliğine girmiştir.

Ayvalık gezilecek görülecek yerler arasında Cunda Adası, Şeytan Sofrası, Zeytin Müzesi, Cennet Tepesi bulunmaktadır. Ayvalık aynı zamanda bir dalış noktasıdır. 24 ada bulunan Ayvalık’ta 60 dalış noktası vardır. Büyüleyici sualtı güzelliklerini görmek için dünyanın dört bir yanından dalış grupları gelmektedir.

Tarihi ve Kültürel mirasları ile de zengin olan Ayvalıkta kilise, manastır, camii ve konaklar yer almaktadır. Taksiyarhis Kilisesi, Profitis Kilisesi, Ayion Apostolos Manastırı, Evangalistriya Manastırı, Leka Panaya Manastırı, Hayrettin Paşa Camisi, Saatli Cami görülecek yerler arasındadır.

Ayvalık kiralık villaları misafirlere dayalı döşeli olarak teslim edilmektedir ve villa içerisinde tüm dekorasyon eşyaları bulunmaktadır. Özel yüzme havuzlu, ortak yüzme havuzlu villalar bulunmaktadır. Panodamik Ayvalık manzaralı, adalar manzaralı, denize sıfır, orman kıyısında, orman manzaralı konumlarda kiralık villalar bulunmaktadır.

Ayvalık’ta tatil yapan misafirler Sarımsaklı plajında güneşlenmekte, denize girmektedir. Sarımsaklı plajları olarak adlandırılan bölgede 22 plaj yer almaktadır. Misafirler tekne turları ile adaları gezmekte, eşsiz güzelliğe sahip koylarda serin sulara girmektedir. Gezilecek yerler arasında yer alan Cunda Adası (Alibey Adası) na karadan ve denizden ulaşım vardır. İsteyen misafirler düzenlenen turlarla Ayvalık’tan Midilli Adası’na gitmektedir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>